مقاله ها

نورپردازی رو به پایین

یه وسیله این نورپردازی,نوراز بالا به پایین روی اشیا و وسایل موجود در دکوراسیون می تابد و در حقیقت شبیه سازی شده نور طبیعی خورشید است.

نورپردازی رو به بالا

این روش تکنیکی است برای دادن سایه روشن به قسمت های مختلف دکوراسیون داخل و خارج خانه که می توان به کمک آن حضور برخی عناصر مانند گیاه یا مجسمه ای که مورد علاقه شماست را در دکوراسیون برجسته کرد.

نورپردازی والانی

این نورپردازی در حقیقت ترکیبی از نورپردازی رو به پایین و رو به بالاست.

دیوارشویی

این نوع نورپردازی ایده بسیار مناسبی است ,هنگامی که یک دیوار یا اشیای متعدد روی دیوار در جایگاه نقطه کانونی در دکوراسیون هستند.این روش به منظور کاهش شدت نور و ایجاد محیطی ملایم ,نور روی تمامی سطوح موجود در اتاق اعم از سقف ,کف و دیوار منعکس می شود.

نورپردازی کار شده در سقف

به طور کلی در سطح سقف نصب می شود و لامپ های هالوژن بهترین گزینه برای این نوع نورپردازی است.

 

 

 نورپردازی نقطه ای

این نوع نورپردازی اغلب برای برجسته کردن اشیا یا منطقه ای در دکوراسین خانه استفاده می شود.

فیکسچر ها یا پایه های نورپردازی

در هال و سالن انتظار(ورودی)ارایه روشنایی عمومی و ایجاد اطمینان برای رفت و آمدی امن ازمنطقه ای به منطقه دیگر در خانه لازم است.شما می توانید از لوستر هایی که زنجیر های بلند دارند یا از دیگر انواع وسایل نورپردازی استفاده کنید.فراموش نکنید که باید به اندازه چراغ توجه کنید تا متناسب با اندازه و مقیاس فضا باشد.برای نمونه برای یک ورودی بزرگ,لوستری بزرگ نیاز است. برای ورودی های ساده و کوچک از لوسترهای نزدیک به سقف و برای راه پله ها از لوستر های زنجیردار و بلند استفاده کنید.آویزها هم نور کاربردی(منطقه ای) و هم نورکلی را برای فضا فراهم می کنند و برای جلوگیری از تابش خیره کننده آنها ,اغلب دارای حباب یا انواع شید ها هستند.آنها بیشتر از سقف مناطقی مانند میز صبحانه,میزآشپزخانه ,میز ناهارخوری و میزبازی آویخته می شوند.آویزها باید در بالای میز با فاصله حدود 75 سانتی متری نصب شوند.

از پایه چراغ های سقفی معمولا برای تامین نور عمومی فضا در مناطق شلوغ و پر کاربرد مانند راهروها,ورودی,اتاق خواب,آشپزخانه ها,سرویس بهداشتی و اتاق بازی استفاده می شود.چراغ های فلورسنت معمولا برای نصب در مرکز فضاهای کار مانند آشپزخانه مناسب هستند.آشپزخانه هایی با مقیاس زیر 3متر مربع تنها به دو لامپ فلورسنت برای روشنایی نیاز دارند اما آشپزخانه هایی با متراژ 7تا8متر مربع به لامپ ها و نورپردازی های کمکی نیازمندند.استفاده از لامپ هایی با فاصله 45سانتی متر از یکدیگر روی لبه بالای کابینت ها نیز می تواند نورپردازی کمکی ایده آلی برای آشپزخانه باشد.